Foto-Lajm: Edhe në komunizëm viheshin baste

Publikuar tek: sport, më 11:06 09-04-2015 Foto-Lajm: Edhe në komunizëm viheshin baste Skedina e ndeshjeve të futbollit në Komunizëm

Kjo është një skedinë e vjetër, e kohës së komunizmit ku edhe atëherë tifozët dhe të apasionuarit pas futbollit vinin baste. Konkursi i parashikimeve sportive, ndryshe nga sot që zhvillohet çdo sekondë në pika bastes, zhvillohej një herë në javë.

Skedina është e hershme, pasi edhe emrat e skuadrave janë të hershme. Aty shihen emrat e Lokomotivës, Traktorit etj. Skedina e futbollit ishte mjaft e lirë, 5 lekë. Kjo foto është shpërndarë nga “Jeta osh qef’’.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dy standardet e UEFA-s/ Dhunë në stadium e Rusia merr pikët, Shqipëria u dënua
Yjet gjermanë të futbollit vijnë në Shqipëri, ndeshje miqësore në Elbasan Arena »
Article Logic
Execution time: 0.063045978546143
array(1) { ["section"]=> string(47) "foto-lajm-edhe-ne-komunizem-viheshin-baste-8220" }