Foto-Lajm: “Panama Papers” shkakton protestën e parë masive

Publikuar tek: bota, më 19:17 04-04-2016 Foto-Lajm: “Panama Papers” shkakton protestën e parë masive

Mijëra njerëz janë mbledhur përpara Parlamentit Islandez duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Sigmundur Gunnlaugsson, pas rrjedhjes masive të miliona e-maileve të kompanisë “Mossack Fonseca”.

Fotografia është realizuar nga një anëtar i Parlamentit në brendësi të godinës e ndërsa jashtë dritares dallohen protestuesit. Islandezët reaguan menjëherë duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit të tyre pasi disa dokumente të ashtuquajturës “Panama Papers”, tregojnë se ai dhe bashkëshortja e tij kanë fshehur miliona dollarë me kompanitë e tyre “offshore”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020231008529663
array(1) { ["section"]=> string(62) "foto-lajm-panama-papers-shkakton-protesten-e-pare-masive-36822" }