Foto-lajm/ Pas dy ditësh errësirë, kulla e Parisit ndriçohet me ngjyrat e flamurit

Publikuar tek: bota, më 10:01 17-11-2015 Foto-lajm/ Pas dy ditësh errësirë, kulla e Parisit ndriçohet me ngjyrat e flamurit

Pas dy ditësh, kulla Eifel është ndriçuar sërish me ngjyrat: blu, e kuqe dhe e bradhë.

Kryetarja e bashkisë së Paristi, Anne Hidalgo urdhëroi që dritat e kullës të ndizeshin me ngjyrat e flamurit nacional tre ditë pas sulmeve terrroriste ku humbën jetën 129 persona dhe u plagosën qindra të tjerë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027631998062134
array(1) { ["section"]=> string(86) "foto-lajm-pas-dy-ditesh-erresire-kulla-e-parisit-ndricohet-me-ngjyrat-e-flamurit-25601" }