Foto sa mijëra fjalë, dy “personazhet e ditës “

Publikuar tek: kulture-art, më 10:46 15-05-2015 Foto sa mijëra fjalë, dy “personazhet e ditës “ (Majtas) Edin Asllani, (djathtas) Gjok Nonaj

Studiuesi i njohur Vaso Tole shpesh herë na njeh me detaje dhe fakte interesante të lidhura ngushtësisht me traditën dhe vlerat tona kulturore. Këtë herë ai na ka prezantuar me dy personazhe nëpërmjet një fotoje sa mijëra fjalë.

Vogëlushi 5-vjeçar është Edin Asllani nga Mali i Zi e ndërsa në krah është rapsodi nga Lezha plot 105 vjeç, Gjok Nonaj.  “Bartësi më i ri dhe bartësi më i vjetër i Festivalit Folklorik të Gjirokastrës. Një shekull mes tyre”, thotë studiuesi.

Kjo foto në fakt, më shumë se sa “foto-dite” mund të ishte edhe fotoja e Festivalit për vitin 2015” për gjithë çfarë pasqyron.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mos provo ta pish! Nuk është gotë uji
Ja si të votoni Elhaidën sonte në gjysmëfinalen e parë, mban numrin 14-të »
Article Logic
Execution time: 0.019621133804321
array(1) { ["section"]=> string(49) "foto-sa-mijera-fjale-dy-personazhet-e-dites-11237" }