Fotografja e Ramës e lodhur me politikanët, ja çfarë fotografon në Dukagjin

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:30 17-03-2016 Fotografja e Ramës e lodhur me politikanët, ja çfarë fotografon në Dukagjin

Blerta Kambo, fotografja e talentuar e Edi Ramës çdo ditë na përcjell përmes imazheve se ku shkon, kë takon dhe çfarë ndodh me kryeministrin. Mes fotove gjenden qindra fytyra politikanësh të tjerë shqiptarë, deputetë, ministra, madje deri te delegacionet me politikanë të huaj.

E sigurisht në furinë e përditshmërisë, Kambo gjen pak kohë për të kapur momente të rralla, aq as kanë të bëjnë me politikën.

Çdokush do ishte kureshtar për të ditur se çfarë e ngacmon një fotografe profesioniste, jashtë imazheve të kushtëzuara nga përgjegjësia. Dhe Kambos duket se kësaj radhe i kanë marrë vëmendjen disa lopë, në Dukagjin.

Dy lopë me viçat e tyre, duke kullotur…një pamje krejt idilike, që ta çlodh syrin e të nxjerr nga hapësirat e betonta të qytetit.

blertakambodukagjin2

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.10088014602661
array(1) { ["section"]=> string(80) "fotografja-e-rames-e-lodhur-me-politikanet-ja-cfare-fotografon-ne-dukagjin-35312" }