Fotoja që po trondit rrjetin, edhe besimtarët pyesin veten

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:31 24-06-2016 Fotoja që po trondit rrjetin, edhe besimtarët pyesin veten

Kjo është fotoja që po trondit së fundmi rrjetet sociale. Një foto së tepërmi harmonike, pa dhunë, pa gjak, pa viktima, me dy personazhe jopublike, por që tregon një mashkull dhe një femër, burrë e grua në dy kushte të pabarabarta.

Të dy besimtarë, duke ruajtur ritet e zakonet fetare, por gruaja është e mbuluar tërësisht.

‘’Shekulli 21 plot shkolla, plot fakulltete, ku mund të ecësh përpara për çdo gjë, po kjo ne këtë shekull është respekt ndaj femrës apo dhunim dhe shkelje ndaj saj?!’’, pyesin komentuesit.

Po kështu shumë besimtarë jopraktikantë janë në dilemë dhe pyesin nëse femra duhet të mbulohet tërësisht…

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021610021591187
array(1) { ["section"]=> string(63) "fotoja-qe-po-trondit-rrjetin-edhe-besimtaret-pyesin-veten-44492" }