Fotot e papublikuara më parë të Ibrahim Rugovës dhe Rexhep Qosjes

Publikuar tek: kulture-art, më 14:29 23-01-2016 Fotot e papublikuara më parë të Ibrahim Rugovës dhe Rexhep Qosjes

Foto ekskluzive të Ibrahim Rugovës me Rexhep Qosen bashkë në SHBA për pavarësinë e Kosovës.

Fotot janë bërë në Prill 1990, Neë Jork, atëhere kur ish-kongresmeni amerikan me origjinë shqiptare, Dioguardi bashkoi të gjithë shqiptarët në luftën për pavarësinë e Kosovës.

Këto foto, të presidentit të ndjerë Rugova dhe akademikut Qosja anë bërë të njohura sot nga historiani Arben Llalla.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dhimitër Anagnosti mbush 80 vjeç, miqtë i bëjnë surprizë tortën me ''Sheshxhirim'' (FOTOT)
Ndoci rrëfen xhelozitë mes artistëve në diktaturë: Theodhori çoi letër kundër meje në Komitet Qëndror »
Article Logic
Execution time: 0.0044929981231689
array(1) { ["section"]=> string(71) "fotot-e-papublikuara-me-pare-te-ibrahim-rugoves-dhe-rexhep-qosjes-30761" }