Fotot që bënë xhiron e rrjetit, e reja nga Gramshi thyen tabutë, pozon në muajin e nëntë të shtatëzanisë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 22:12 06-01-2018 Fotot që bënë xhiron e rrjetit, e reja nga Gramshi thyen tabutë, pozon në muajin e nëntë të shtatëzanisë

Tashmë nuk është më një tabu që çiftet shqiptare të realizojnë klipe apo albume fotografik profesionale për ditën e dasmës, apo muajin e mjaltit.

Por një tjetër tendencë po përhapet me shumë shpejtësi, ëhstë ajo e pozimit të nënave të reja gjatë pritjes së ëmbël të fëmijës së tyre.

Një nga ato që ka tentuar t’i thyej tabutë është Iva Çekrezi, e cila nuk ka nguruar të pozojë para aparatit fotografik në muajin e nëntë të shtatëzanisë.

Fotot e shkrepura nga fotografi Arnel Bega, që tregojnë të renë nga Gramshi, kanë bërë xhiron e rrjetit.

Ato janë cilësuar si tejet artistike, por edhe me një mesazh shumë të fortë për të gjitha femrat që luftojnë për dashurinë dhe të drejtat e tyre.  

Më poshtë fotot:

Screenshot_16.jpg

Screenshot_19.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024550914764404
array(1) { ["section"]=> string(109) "fotot-qe-bene-xhiron-e-rrjetit-e-reja-nga-gramshi-thyen-tabute-pozon-ne-muajin-e-nente-te-shtatezanise-105697" }