Franca fiton Kupën e Botës “Rusi 2018”

Publikuar tek: sport, më 17:58 15-07-2018 Franca fiton Kupën e Botës “Rusi 2018”

Franca është shpallur kampione e botës në Rusi duke mposhtur Kroacinë me rezultatin 4-2.

Ka qenë një finale e tensionuar, me raste të shumta nga të dyja ekipet, por Franca ka shënuar e para dhe ka mundur të mbajë avantazhin përgjatë pjesës së dytë.

Kjo është hera e dytë që Franca fiton Kupën e Botës, pas asaj të vitit 1998. Ndërsa për Kroacinë ishte e para herë në një finale botërori.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kroacia hap sërish garën, por vjen e papritura
Mbrojtësi i Francës futet në histori, arrin rekordin e jashtëzakonshëm »
Article Logic
Execution time: 0.015220880508423
array(1) { ["section"]=> string(43) "franca-fiton-kupen-e-botes-rusi-2018-127989" }