Franca fiton kupën e botës “Rusi 2018”

Publikuar tek: barometri, më 09:24 16-07-2018 Franca fiton kupën e botës “Rusi 2018”

Franca është shpallur kampione e botës në Rusi duke mposhtur Kroacinë me rezultatin 4-2.

Ka qenë një finale e tensionuar, me raste të shumta nga të dyja ekipet, por Franca ka shënuar e para dhe ka mundur të mbajë avantazhin përgjatë pjesës së dytë.

Kjo është hera e dytë që Franca fiton Kupën e Botës, pas asaj të vitit 1998. Ndërsa për Kroacinë ishte e para herë në një finale botërori.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026899814605713
array(1) { ["section"]=> string(43) "franca-fiton-kupen-e-botes-rusi-2018-128035" }