Franca i vë emrin “Brexit” një rruge që nuk të çon askund

Publikuar tek: bota, më 19:43 27-12-2016 Franca i vë emrin “Brexit” një rruge që nuk të çon askund

Tashmë ka një rrugë në Francë që mban emrin “Brexit” dhe që ndoshta nuk të çon askund.

Rruga e mori emrin zyrtarisht nga Julien Sanchez, kryetari i Frontit Kombëtar të qytetit për të përkujtuar "vendimin e popullit sovran britanik".

Por ajo që i ka rënë menjëherë në sy njerëzve është se rruga në periferi të Beaucaire, është se rruga jocilësore nuk të çon askund, apo is jell shoferët vërdallë.

Sanchez tha se rruga është në periferi të një zone industriale dhe nuk është se do trondisë jetët e banorëve vendas. /Newsbomb.al

Screert44456789909sw23nshot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027511119842529
array(1) { ["section"]=> string(61) "franca-i-ve-emrin-brexit-nje-rruge-qe-nuk-te-con-askund-63949" }