Fredi Alizoti jep shpjegime për videon në Prokurori, s’do ta  besoni ku ishte fshehur kamera

Publikuar tek: aktualitet, më 11:03 11-10-2018 Fredi Alizoti jep shpjegime për videon në Prokurori, s’do ta  besoni ku ishte fshehur kamera

Prokuroria do të marrë sot në mesditë në pyetje Fredi Alizotin, i cili shfaqet në një video ku akuzon drejtorin e Policisë së Shtetit Ardi Veliun, që sipas tij e shoqëroi me makinë pranë organit të akuzës për të dhënë llogari për dosjen ‘Babalja’.

Bëhet me dije se videoja është filmuar nga një kamera e fshehtë e vendosur tek syzet e bashkëbiseduesit.

Alizoti do të japë shpjegime për dëshminë në video, vendin dhe kohën.

Alizoti dyshohet se imitoi zerin e vëllait të ministrit, Agron Xhafajt, ndaj edhe prokuroria ka kërkuar masën ‘arrest me burg’ për të, pasi ai akuzohet për “Kallëzim të rremë”.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Shiko bëj punën tënde ti’, Fino ‘nxehet’ me Bushatin në parlament (VIDEO)
Probleme me sistemin në doganën e Kapshticës, makinat në rradhë prej disa orësh »
Article Logic
Execution time: 0.022578001022339
array(1) { ["section"]=> string(97) "fredi-alizoti-jep-shpjegime-per-videon-ne-prokurori-s-do-ta-besoni-ku-ishte-fshehur-kamera-137410" }