Fshati i vogël zvicerian që planifikon të ndërtojë hotelin më të lartë në Europë (Foto)

Publikuar tek: bota, më 19:41 01-04-2015 Fshati i vogël zvicerian që planifikon të ndërtojë hotelin më të lartë në Europë (Foto)

Një fshat i vogël në Zvicër, midis maleve dhe gjelbërimit, planifikon të ndërtojë një hotel, që nëse miratohet, do të jetë ndërtesa më e lartë në Europë.

381 metra e lartë dhe e veshur e tëra në xham, ajo do të ketë gjatësinë e Empire State Building. Hoteli do të jetë pothuajse transparent, tepër i hollë dhe aq i gjatë sa do të kalojë edhe malin Vals që ndodhet aty pranë. Hoteli do të bëhet shtëepia e rreth 1 mijë vizitorëve duke filluar nga 250 dollarë në natë.

{gallery}hotel{/gallery}

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024452924728394
array(1) { ["section"]=> string(90) "fshati-i-vogel-zvicerian-qe-planifikon-te-ndertoje-hotelin-me-te-larte-ne-europe-foto-7577" }