Fshatrat turistikë, plas sherri mes deputeteve në emision

Publikuar tek: politike, më 00:44 13-01-2018 Fshatrat turistikë, plas sherri mes deputeteve në emision

Çështja e fshatrave turistikë ka shkaktuar debate të ashpra midis deputeteve Milva Ekonimi dhe Fabardha Kadiut në emisionin "Ekopolitikë" të OraNews.

Deputetja Kadiu tha se jepen leje për fshatra turistikë dhe ndërkohë quhen hoteleri.

Pjesë nga debati:

Kadiu: Po jepen leje ndërtimi për hotelet. Të marrësh leje ndërtimi për të ndërtuar fshat turistik dhe këtë e quan hoteleri, kjo është të gënjesh ballë për ballë.

Ekonomi: Kjo tregon se duhet të lexoni më mirë, por shumë më mirë ama. Se çfar është një fshat turistik, përqindja që duhet të ketë hoteli, vila etj. Nuk e ka vetëm Shqipëria, por e ka çdo vend tjetër i botës.

Kadiu: Kjo nuk është njësi akomoduese.

Ekonomi: Fshatra që kanë edhe hotel, edhe vila, edhe rekreasion.

Sulçe: Në Divjakë hotele më shkruan dikush...

Gerxhani: Në Karavasta dhe kjo është shumë e rëndë.

Ekonomi: Problemi është se Karavasta është zonjë e mbrojtur dhe qeveria nuk e pranoi planin.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Hakmarrja e Mimoza Hafizit, gati ndarja në dysh e LIBRA-s, nesër plas ‘bombën’
Seanca e parë parlamentare, zbardhet rendi i ditës, ja ç’pritet të diskutohet të hënën »
Article Logic
Execution time: 0.023247003555298
array(1) { ["section"]=> string(63) "fshatrat-turistike-plas-sherri-mes-deputeteve-ne-emision-106390" }