Ftojnë Metën në emision dhe bëjnë qeveri teknike me gazetarë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:43 18-07-2016 Ftojnë Metën në emision dhe bëjnë qeveri teknike me gazetarë

Pas deklaratës “bombë” bërë ditën e djeshme nga kreu i Kuvendit njëkohësisht kreu i LSI Ilir Meta, i cili dha ultimatumin” të mblidheshin të pestë në Kuvend" (Meta, Rama, Basha, Lu dhe Vlahutin) ose ai do jepte dorëheqjen për t’ja lënë qeverisjen një qeverie ekspertësh,  Meta do të jetë përballë Blendi Fevziut NË ORËN 22:15 ku do t’i përgjigjet shumë pyetjeve lidhur me Reformën në Drejtësi e fatin e qeverisjes.

Por për qeverinë teknike janë përgatitur edhe gazetarët e ‘Opinion’ të cilët kanë gati emrat:

“Qeveria teknike e Opinion. Nga e djathta në të mëngjërt. Ministrja për Sabotim Manjola Bregasi, Ministri i Agjitacion Propagande Drini Zeqo,  Ministri për Poçat dhe Fikjen Indrit Kasmi, Ministrja për Bollëkun dhe dietat Rivera Dedaj, Ministrja për Shoë Biz Suada Daci,  Kryeministri në Hije Redar Dedaj,  Eksperti për Qepje, Trim Radoja”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.09325385093689
array(1) { ["section"]=> string(66) "ftojne-meten-ne-emision-dhe-bejne-qeveri-teknike-me-gazetare-46985" }