Fuga: Si mundet? Ka vend pune për hoxhë, prift e prostitutë dhe s’ka për studentët e filozofisë, historisë...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 21:23 06-02-2016 Fuga: Si mundet? Ka vend pune për hoxhë, prift e prostitutë dhe s’ka për studentët e filozofisë, historisë...

Profesori i Gazetarisë Artan Fuga është gjithmonë interesant me konstatimet e tij shtruar shpesh përmes pyetjeve. Këtë herë, profesori e nis komentin e tij me “Nuk më hiqet nga mendja” për të dalë në konkluzionin që edukimin e shkatërroi politika.

“Nuk më hiqet nga mendja.

Po si mundet ore? Ka vende pune për hoxhë, prift, dervish, për minator, prostitutë etj. Por nuk ka vend pune për studentët që mbarojnë për filozofi, psikologji, sociologji, histori, etj etj.

Ore mos ka ikur jeta në një drejtim e shkolla në drejtime të tjera, një nga krushka e nje nga mushka.

Patjetër. Si mund të jetë ndryshe kur për të modifikuar një program studimi duhet te shkosh në Kinë, pastaj të dalesh ne Afganistan, të ngjitesh në Hënë dhe në fund të shkosh në ferr.

Çfarë burokracie injorante!

E shkatërroi edukimin politika”, përmbyll profesori.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024283885955811
array(1) { ["section"]=> string(108) "fuga-si-mundet-ka-vend-pune-per-hoxhe-prift-e-prostitute-dhe-s-ka-per-studentet-e-filozofise-historise-31927" }