"Fusha" merr 8 mijë metër katror të truallit të teatrit”, Vokshi thirrje Metës: Mos hap rrugë

Publikuar tek: barometri, më 08:15 02-07-2018

Dy deputetet e Partisë Demokratike, Albana Vokshi dhe Dhurata Çupi, kanë firmosur peticionin për të kundërshtuar shembjen e Teatrit Kombëtar, ndërkohë u kanë bërë thirrje dhe artistëve të veprojnë në të të njëjtën mënyrë.  

 

Vokshi gjatë fjalës që mbajti para artistëvee hodhi akuza kundrejt Ramës duke u shprehur se janë 8 mijë metër katror të cilat Edi Rama do t’ja japë kompanisë Fusha për të ngritur 6 kulla, 3 prej të cilave do ngriohen mbi truallin e Teatrit.

Sakaq, i bëri thirrje Presidentit Meta që të mos i hapë rrugë këtij akti antikushtetues sipas Vokshit, pasi do të grabiten shqiptarët dhe do të pasurohet Rama.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027237176895142
array(1) { ["section"]=> string(95) "fusha-merr-8-mije-meter-katror-te-truallit-te-teatrit-vokshi-thirrje-metes-mos-hap-rruge-126427" }