Gabimet në listat zgjedhore, pezullohet votimi në Roskovec

Publikuar tek: politike, më 08:21 21-06-2015 Gabimet në listat zgjedhore, pezullohet votimi në Roskovec

Pezullohet votimi edhe në Roskovec. Shkak është  bërë  vendosja e emrave të dy kandidatëve  në fletën e votimit nën të njëjtën sigël  atë të Aleancës për Shqipërinë Europiane. Në Roskovec garojnë Majlinda Bufi e (ASHE) dhe Gëzim Caushi (APPD).

Parregullsitë janë denoncuar nga qytetarët në posrtalin “Za’Lart”. Në këtë zonë ka pasur parregullsi edhe në emrat e kandidatëve, ndërsa priten njoftime nga KQZ-së se si do të operohet më tej. Numri i votuesve në bashkinë e Roskovecit është 24.0011.       

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qendra e votimit ishte veshur me postera të LSI-së, bllokohet votimi
Qëllohet komisioneri në Shkodër »
Article Logic
Execution time: 0.019231081008911
array(1) { ["section"]=> string(63) "gabimet-ne-listat-zgjedhore-pezullohet-votimi-ne-roskovec-14187" }