Gafa e Fahri Balliut, i bën SHBA-të me 52 shtete dhe propozon që Shqipëria të bëhet e 53-ta

Publikuar tek: fcb-bomb, më 00:28 15-12-2017 Gafa e Fahri Balliut, i bën SHBA-të me 52 shtete dhe propozon që Shqipëria të bëhet e 53-ta

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë 50, po aq janë edhe yjet në flamurin amerikan. Por botuesi Fahri Balliu, e di se janë 52.

I ftuar në emisionin e Sokol Ballës, Top Story, Balliu, pas sulmeve që i bëri ambasadorit amerikan Donald Lu, bëri edhe një gafë teksa propozoi se Shqipëria duhet të bëhet shteti i 53-të i SHBA-ve.

“Jam dakort që Shqipëria të bëhet ylli i 53-të në flamurin amerikan”, tha me ironi Balliu, duke treguar njëkohësisht se s'di nga sa shtete përbëhet SHBA.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026405811309814
array(1) { ["section"]=> string(97) "gafa-e-fahri-balliut-i-ben-shba-te-me-52-shtete-dhe-propozon-qe-shqiperia-te-behet-e-53-ta-103128" }