Gafa e ministrit grek me emrin e ministrit tonë, e quan Dhimitri. Bushati: Jam Ditmiri

Publikuar tek: politike, më 11:57 15-07-2015 Gafa e ministrit grek me emrin e ministrit tonë, e quan Dhimitri. Bushati: Jam Ditmiri

Ka përfunduar me një skenë humori konferenca e përbashkët për shtyp mes ministrit grek Kotzias dhe ministrit Bushati.

Dy homologët ishin në fund të fjalës së tyre përshëndetëse, ndërsa pikërisht në atë moment Kotzias iu drejtuar Bushatit me emrin: Dhimitri.

“Unë jam Ditmiri”, e korrigjoi në çast ministri i Jashtëm.

Por menjëherë ka tentuar të marrë nën kontroll situatën Kotzias i cili përmes humorit tha: Edhe mua më thonë shpesh Nikos dhe jo Nikolas”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Berisha:Meta s’akuzohet për shpifje se në "fermën e derrave" disa derra janë me të barabartë se të tjerët
Halimi për mbledhjen e Këshillit:Kjo, një përpjekje për të mbyllur çështjen “Doshi” »
Article Logic
Execution time: 0.0043010711669922
array(1) { ["section"]=> string(89) "gafa-e-ministrit-grek-me-emrin-e-ministrit-tone-e-quan-dhimitri-bushati-jam-ditmiri-16239" }