Gafa në “Oscars 2017”, filmi më i mirë shpallet fitues... gabimisht

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 08:48 27-02-2017 Gafa në “Oscars 2017”, filmi më i mirë shpallet fitues... gabimisht

Ndonëse një ndër evenimentet më të rëndëdësishme për kinematografisë ndërkombëtare dhe me një organizim të përsosur, sërish gabimet nuk kanë shpëtuar.

Një gabim jo i vogël në fakt.

Filmi “Moonlight” është shpallur fitues i çmimit “Filmi më i mirë” në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Oscars 2017”.

Por, gabimisht u emëruan si fitues i këtij çmimi muzikali “La La Land”. Gjithçka ndodhi për shkak të një ngatërrese të zarfave, gabim që u qartësua në çast, duke shpallur fituesin real filmin “Moonlght”. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026582956314087
array(1) { ["section"]=> string(67) "gafa-ne-oscars-2017-filmi-me-i-mire-shpallet-fitues-gabimisht-70069" }