Gareth Bale, për 150 milion paund deri në 2022 te Reali

Publikuar tek: sport, më 16:02 31-10-2016 Gareth Bale, për 150 milion paund deri në 2022 te Reali

Gareth Bale rinovon me Real Madrid edhe për 6 vite të tjera. Sulmuesi uellsian ka firmosur kontratën e re deri në 2022 me "Los Blancos".

Prestigjiozja "Marca" raporton se Reali ka bindur edhe Bale, ndërsa pak ditë më parë kanë rinovuar kontratat e tyre  Kros, Modriç dhe Lucas Vazkez.

Gareth Bale ka fituar dy Champions League me Realin e Madrid.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tmerr në Ballsh, autobusi me futbollistë del nga rruga, 5 të plagosur
Vajza shkruan për dhunën në Elbasan Arena, merr një sms nga Saimir Tahiri dhe thotë: Ky është ministri më njerëzor »
Article Logic
Execution time: 0.02141809463501
array(1) { ["section"]=> string(60) "gareth-bale-per-150-milion-paund-deri-ne-2022-te-reali-57951" }