Gati largimi i Calhanoglu nga Milan, kjo është skuadra e njohur që interesohet për turkun

Publikuar tek: sport, më 22:13 27-12-2017 Gati largimi i Calhanoglu nga Milan, kjo është skuadra e njohur që interesohet për turkun

Hakan Calhanoglu ishte një blerjet më të bujshme të Milanit gjatë mërkatos së verës, ku shpenzuan më shumë se 200 milion euro.

Por jo çdo gjë ka shkuar ashtu siç pritej, pasi turku nuk është shfaqur asnjëherë në formën e dëshiruar.

Për këto arsye, por edhe një krize të mundshme finaciare, drejtuesit e Milan po mendojnë një largim të mundshëm të Calhanoglu  më merkaton e janarit.

Menjëherë pas këtij lajmi dy skuadrat e para të interesuara kanë qenë Fenerbahce dhe Galatasaray.

Por në mesin e të dyjave më e avantazhuara për të marrë shërbimet e Hakan Calhanoglu është skuadra e Galatasaray.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gerti Çarçani tregon objektivin e FSHF për vitin që vjen në futbollin shqiptar
120 minuta lojë, Milan eleminon Interin me ndihmën e një 19-vjeçari »
Article Logic
Execution time: 0.020642042160034
array(1) { ["section"]=> string(95) "gati-largimi-i-calhanoglu-nga-milan-kjo-eshte-skuadra-e-njohur-qe-interesohet-per-turkun-104593" }