Gati projekti për gazifikimin e Shqipërisë, kompania azere përgatit planin

Publikuar tek: ekonomi, më 21:25 08-11-2017 Gati projekti për gazifikimin e Shqipërisë, kompania azere përgatit planin

Pas përfundimit të gazsjellësit Trans Adriatic Pipeline, Shqipëria pritet të ketë edhe një rrjet të organizuar të shpërndarjes së gazit brenda vendit.

Ashtu siç u dakordësua edhe më herët me kompaninë “Socar”, shumë shpejt pritet të fillojë masterplani për gazifikimin e vendit.

Një memorandum i firmosur mes qeverisë shqiptare dhe kompanisë azere parashikon që kjo kompani të marrë përsipër hartimin e projektit për gazifikim e Shqipërisë.

Sipas planit fillestar rrjeti do të jetë një degë e TAP dhe kompania “SOCAR” do të zotërojë 20% të këtij gazsjellësi.

Me përfundimin e këtij projekti, Shqipëria pritet të ketë një konsum që arrin në nivelin e 1 miliard metër kub gaz në vit dhe do të ketë një impakt shumë të madh në uljen e çmimit të shumë produkteve.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Çmimet e ushqimeve kapin “qiellin” me shpejtësi në Shqipëri, shikoni sa janë rritur
»
Article Logic
Execution time: 0.020748138427734
array(1) { ["section"]=> string(79) "gati-projekti-per-gazifikimin-e-shqiperise-kompania-azere-pergatit-planin-98862" }