Gazetarët dhe Erjon Braçe “sherr” online: Vemie, shut the fu*k up

Publikuar tek: fcb-bomb, më 23:14 14-04-2016 Gazetarët dhe Erjon Braçe “sherr” online: Vemie, shut the fu*k up

Deputeti i PS-së, Erjon Braçe ka reaguar pas vizitës së kryeministrit Edi Rama në Uashington dhe lajmeve të transmetuara në media që hidhnin dyshime për takimin me presidentin Barack Obama.

Gazetari  i Top-Channel, Muhamed Veliu ka qenë në një mendje me deputetin socialist duke bërë një koment provokues në statusin e Braçes. “Sot është dita për t’i thënë vemieve të medias shqiptare, siç edhe amerikanët e përdorin shpesh, fu*k the shut up”, ka komentuar Veliu.

Por e menjëhershme ka qenë replika e kolegut të tij nga News 24, Bledian Koka, i cili i ka shkruajtur: “Një njeriu të medias nuk i falet, e përsëris, nuk i falet të shajë mediat në faqen e një politikani!”.

Ndërkohë që Muhamed Veliu ka preferuar të mos përfshihet në debat, por të fshijë komentin e tij, ndërsa ka qenë Braçe ai që ka replikuar me Kokën.

“Ankohu te Saliu ti, se të shumëfishon si qytetarin digital”, i është përgjigjur deputeti gazetarit, për t'u përfshirë më pas në një debat të gjatë. 

aa.JPG

ab.jpg

ac.jpg

ad.jpg

ae.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.13764309883118
array(1) { ["section"]=> string(67) "gazetaret-dhe-erjon-brace-sherr-online-vemie-shut-the-fu-k-up-37717" }