Gazetari i Top Channel revoltohet me kolegët: Turp, njerëz të padenjë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:13 08-01-2016 Gazetari i Top Channel revoltohet me kolegët: Turp, njerëz të padenjë

Gazetari i TCH Ardit Roshi është i revoltuar me kolegët e tij për mënyrën sesi po i përcjellin ngjarjet. Ndonëse përmbytjet kanë qenë kryefjalë e portaleve online, Roshi nuk mendon kështu. Për të, gazetarët janë më të shqetësuar për kilet e tepërta sesa për këto imazhe.

“Qajmë për tragjeditë në botë, bëhemi menjehërë bashkë me një hashtag kur diçka e rëndë ndodh andej. Ndërsa kur shohim të tilla pamje që i përkasin prefiksit +355, ndërrojme stacion. "Gazetarët" e portaleve janë më të shqetësuar për kilet e tepërta të këngetarëve sesa për këto imazhe. Turp! Njerëz të padenje!

Gjithëato veshmbathje që i konsideroni rrecka të dala nga moda, mbidhini dhe dërgojani dikujt që i sheh si shpëtim në keto momente te veshtira! Bëj diçka për popullin tënd, për njeriun tënd! Bëhu pak më i mirë o Shqiptar”, përmbyll mesazhin e tij Roshi.

ardit.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.35150909423828
array(1) { ["section"]=> string(73) "gazetari-i-top-channel-revoltohet-me-koleget-turp-njerez-te-padenje-29431" }