Gazetari shqiptar surprizon, merr pjesë në një garë të rëndësishme sportive dhe stërvitet me Luiza Gegën

Publikuar tek: fcb-bomb, më 08:39 27-10-2016 Gazetari shqiptar surprizon, merr pjesë në një garë të rëndësishme sportive dhe stërvitet me Luiza Gegën

Gazetari shqiptar Endri Xhafo i ka surprizuar gjithë miqtë e kolegët e tij duke i bërë me dije se do marrë pjesë në Maratonën e Athinës “ama2016”.

Xhafo është në javën e 14-të dhe në ditën e 94 të këtij programi ndërsa jep edhe këto të dhëna sa i takon ● 12.9km në rezistencë bazë/aerobic endurance, ose ~70% e MHR/Maximum Heart Rate #iRunAthens #AMA2016”.

Miqtë kanë mbetur vërtet të suprizuar nga Xhafo dhe i kanë këshilluar të bëjë kujdes e të ruajë sensin e masës por gazetari i ka marrë me sportivitet edhe këto këshilla.

“Ke frikë se mos fitoj medalje në kampionatin e ardhshëm europian të atletikës”, i thotë ai koleges Alma Çupi.

Gazetari ditën e djeshme ka vrapuar me nënkampionen Luiza Gega me të cilën ka patur të njëjtin program: vrapim të gjatë e të ngadaltë.

xh.jpg

xh1.jpg

xh2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023740768432617
array(1) { ["section"]=> string(109) "gazetari-shqiptar-surprizon-merr-pjese-ne-nje-gare-te-rendesishme-sportive-dhe-stervitet-me-luiza-gegen-57523" }