Gazetari sulmon keq aktivistin Arbër Çepani, por ai i kundërpërgjigjet: Ke fytyrë ti lavire…

Publikuar tek: fcb-bomb, më 19:46 22-09-2016 Gazetari sulmon keq aktivistin Arbër Çepani, por ai i kundërpërgjigjet: Ke fytyrë ti lavire…

“Nëse ngordh ndonjë gomar në rrugë,shfaqet ky. Nëse u kërkohet bizneseve kuponi tatimor,shfaqet ky. Nëse maturantet hatërmbajtes nuk fitojnë dot mjeksinë,shfaqet ky. Edhe kur ka ditëlindjen Armina,ky shfaqet” kështu shkruan gazetari Bledi Mane teksa sulmon aktivistin, Arbër Çepani.

Por nuk ka vonuar shumë dhe Çepani i është përgjigjur me të njëjtën monedhë teksa e quan lavire.

“Ndërkohë që ti thithje mall, unë në Gërdec me lekët që ti do blije kokainë, rindërtoja shkolla dhe çerdhe që u prekën nga shpërthimi” shkruan Çepani.

Statusi i plotë i Bledi Manes:

“Nese ngordh ndonje gomar ne rruge,shfaqet ky. Nese u kerkohet bizneseve kuponi tatimor,shfaqet ky. Nese maturantet hatermbajtes nuk fitojne dot mjeksine,shfaqet ky. Edhe kur ka ditelindjen Armina,ky shfaqet. Edhe kur Zeni, kopili suedez i Berishes shpartallon qiellin e Tiranes me fishekzjarre per inate komunitare, prape ky shfaqet. Edhe kur kunati Gertjan Bogdani, marjonete e ndryshkur e Lul Bashes humbet ne zgjedhjet e Dibres, shfaqet ky....
E merrni me mend per cilin po flas?
Arber Cepani me dhembë dhe me tru të vëna artificialisht kerkon te behet referues i shoqerise civile por harron qe u eshte neveritur edhe Tiranes, edhe kauzes pacifiste. 
I biri i nje spiuni skraparlli te diplomacise komuniste, krushk i sforcuar i Bogdaneve tironca te rruges se Kavajes ( krushqi tironcish me skraparllinj si turshi specash me gjizë), cinik deri ne palce i progresit, mik i dallaverxhinjve te se djathtes, aseksual i kauzes së burrerise, mendjetrashe i ndihmuar nga fama fillestare, sot shfaqet duke u bere thirrje njerzve te protestojne per importin e plehrave.
Ore ti djale plerë, do dalesh ne proteste kur ti kesh kerkuar llogari atij shokut tend Shklezen Berisha per vdekjet e Gerdecit. 
Ore kunati i amorfit Gertjan Bogdani, krushqia jote nuk e ysht dot shqiptarizmin te opozitoje importin e plehrave. 
Si nje zgjatim i zgjebjes se spiunllekut shqiptar ti ke pak fare te drejte. Ne duhet te riciklojme plehrat tona domestike e pastaj te merremi me plehrat e Italise, vendit ku u fsheve si skuth kur Sali Berisha mori pushtetin dhe ta shkerdheu ambicien primitive te familjes tende. Kur te kthehem ne Tirane do e pastroj protesten e plehrave nga plehra si ty” 

Kundërpërgjigja e Çepanit:

“Kjo eshte gjeja me e keqe qe gjete te shkruash per mua?! Te me permendesh familjen dhe te afermit me urretje dhe foto?! Nderkohe qe ti thithje mall, une ne Gerdec me leket qe ti do blije kokaine, rindertoja shkolla dhe cerdhe qe u preken nga shperthimi!! Ke fytyre ti dhe laviret si ty te me permendesh mua Gerdecin!!” 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025513887405396
array(1) { ["section"]=> string(95) "gazetari-sulmon-keq-aktivistin-arber-cepani-por-ai-i-kunderpergjigjet-ke-fytyre-ti-lavire-53797" }