Gazetari thotë se vende të lira pune ka: "KLGJ, KLP, Presidenti, Opozita, bosh. S'ka profesionistë"

Publikuar tek: fcb-bomb, më 20:50 20-04-2017 Gazetari thotë se vende të lira pune ka:

Kohët e fundit politika po ‘pason topin e fajit’ sa majtas djathtas. Shumë llafe dhe pak punë.

Shumë çështjeve të mëdha  politike, po u zbehet rëndësia. Opozita rri në çadër dhe mazhoranca, bënë seanca parlamentare të dështuara. Sot dështoi raundi i dytë i zgjedhjes së presidentit.

Një reagim ka ardhur nga gazetari Lutfi Dervishi, duke cituar një thënie të kryeministrit : “Vende të lira pune ka, po s’kemi profesionistë”, ndërkohë ironizon punët publike që janë në ngërç politik dhe nuk po funksionojnë siç duhet.

“Vendet në. KLGJ bosh!

Vendet në KLP bosh!

Vendi opozitës bosh!

Vendi Presidentit bosh!

Vende pune ka, por mungojnë profesionistët!”, shkruan Dervishi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026432991027832
array(1) { ["section"]=> string(97) "gazetari-thote-se-vende-te-lira-pune-ka-klgj-klp-presidenti-opozita-bosh-s-ka-profesioniste-75859" }