Gazetari zbulon kush do jetë Kryeprokurori i ri, deputeti i PS: Ka probablilitet 1 nga 7

Publikuar tek: politike, më 21:30 14-12-2017 Gazetari zbulon kush do jetë Kryeprokurori i ri, deputeti i PS: Ka probablilitet 1 nga 7

Teksa diskutimet se kush do të jetë prokurori i ri i përkohshëm i vendit, gazetari Arjan Çani i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, tha se burimet kanë deklaruar se do të jetë prokuroria e Shkodrës, Arta Marku. Edhe deputeti i PS-së, Alket Hyseni u shpreh se propabiliteti për të është i lartë.

Pjesë nga biseda:

Çani: Nga burimet që kemi pritet të jetë Arta Marku.

Hyseni: Probabiliteti për të qenë Arta Marku është i lartë sepse është një nga shtatë.

Çani: Shenjë e keqe shumë.

Kush është Arta Marku

Arta Marku, prokurore në rrethin e Shkodrës. Ajo është me moshë 41-vjeçe dhe është nga Puka. Marku ka përfunduar në vitin 1999 shkollën e lartë në Shkodër, ndërsa Magjistraturën në 2001. Ajo ka një eksperiencë prej 15 vitesh si zëvendësprokurore e këtij rrethi. Gjithashtu, Marku garon edhe për Këshillin e Lartë të Prokurorisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arjan Çani komenton përplasjen Rama-Noka: Ja 27 personat që po e shijonin me qejf të madh
Maks Haxhia: Nuk ka procedim penal për Saimir Tahirin në Itali »
Article Logic
Execution time: 0.023224830627441
array(1) { ["section"]=> string(93) "gazetari-zbulon-kush-do-jete-kryeprokurori-i-ri-deputeti-i-ps-ka-probablilitet-1-nga-7-103116" }