Gazetari zbulon “zarfin” e Jozefina Topllit dhe Erion Veliajt: Tani Luljeta shikon një botë me ngjyra

Publikuar tek: fcb-bomb, më 08:59 21-10-2017 Gazetari zbulon “zarfin” e Jozefina Topllit dhe Erion Veliajt: Tani Luljeta shikon një botë me ngjyra

Luljeta, nëna e dy fëmijëve dhe me një burrë të papunë tani e tutje do të shikojë një botë me shumë ngjyra.

Ajo kishte probleme me shikimin që në vogëli, ndërsa për t’i ardhur në ndihmë nevojave të familjes së saj i është dashur të sakrifikojë dhe të punojë në rrobaqepësi. Gjatë kësaj kohe shikimi i saj u përkeqësua. Për këtë u desh një një ndërhyrje kirurgjikale në sy, ndërhyrje që u arrit në spitalin amerikan falë edhe ndihmesës nga ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli dhe kryebashkiaku Erjon Veliaj.

Lajmin e mirë e ka dhënë gazetari Osman Stafa, ndërsa ka postuar edhe foto nga zarfat e kontibutit që kanë dhënë dy personazhet e njohur të politikës.

POSTIMI NË FACEBOOK

#buzeqeshje per Luljeten

Luljeta qe e vogel ka vuajtur nga problemet qe ka pasur me syte. Burrin e ka te papune, dhe eshte e detyruar vete te punoje ne nje rrobaqepsi, per te mbajtur 2 femijet e saj te vegjel. Puna prej vitesh i ka shkaktuar asaj probleme. Nje rrezik qe ajo e ndermori sepse nuk kishte mundesi tjeter per te "fituar" perditshmerine. Kur u perballa me te me kerkoi ta ndihmoja, sepse ndodhej ne nje situate te veshtire. Problematiken e ndava me #erionveliaj dhe #jozefinatopalli, se bashku mundem te mbledhim shumen e nevojshme per te hyre ne operacion. I falenderoj pa mase sepse me mirepriten dhe u treguan te gatshem per te ndihmuar zonjen. #spitaliamerikan dhe Dhurata Hysa (drejtoresha e spitalit nr. 1, qe per mua eshte nje DHURATE qe e njoh, dhe nje njeri qe realisht meriton te jete ne drejtimin e shendetesise) me mirepriten dhe u bene edhe ata pjese e bamiresise. Super falenderime per doktoreshen duararte Mimoza Meco, nje profesioniste qe beri nje pune te shkelqyer. Se bashku me ekipin, bene qe operacioni te dale me sukses.

Luljeta sot na priti me shume #buzeqeshje dhe me shume dashuri. Ajo na tha qe per te sot ka qene nje dite e re dhe me shume ngjyra. :)

22519145_1587090048018628_4761385564953987583_n.jpg

 

22528054_1587090218018611_5150737558167993244_n.jpg

 

22555184_1587090188018614_513459787405319135_n.jpg

 

 

Ajo eshte e lumtur dhe syte tashme i shenderrijne 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.016760110855103
array(1) { ["section"]=> string(104) "gazetari-zbulon-zarfin-e-jozefina-topllit-dhe-erion-veliajt-tani-luljeta-shikon-nje-bote-me-ngjyra-96669" }