Gazetarja flet për ngacmimet seksuale në punë: Na duhen ligje të forta

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:54 08-03-2017 Gazetarja flet për ngacmimet seksuale në punë: Na duhen ligje të forta

Gazetarja Alisa Braho ka reaguar për 8 marsin, por në vend të luleve dhe u urimeve që ajo i konsideron patetike, kërkon më shumë siguri dhe mbrojtje për gratë në vendin e punës sidomos në rastet e ngacmimeve seksuale.

“Nuk duam lule, duam kontrata pune. Nuk duam urime patetike, duam ligje të forta që të na mbrojnë nga ngacmimet seksuale në vendin e punës. Kaq! Unë nuk festoj në 8 mars”, shkruan Braho për një temë që mbetet tabu në shoqërinë shqiptare dhe për të cilën flitet pak ose aspak.

Alisa Braho drejtonte emisionin “Konfidencë” në Abc News, por pas ndryshimeve në këtë televizion dhe largimit të Armand Shkullakut, emisioni u mbyll nga pronari Aleksandër Frangaj. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « IMAZH I FORTË: Pak metra larg Tiranës, ky është 8-Marsi i vërtetë
Drejtori i Policisë së Tiranës bën diferencën, ky është mesazhi ndryshe i Ervin Hodajt për të gjitha gratë dhe vajzat shqiptare në këtë 8 mars »
Article Logic
Execution time: 0.0041468143463135
array(1) { ["section"]=> string(75) "gazetarja-flet-per-ngacmimet-seksuale-ne-pune-na-duhen-ligje-te-forta-71188" }