Gazetarja publikon fotot nga përmbytja: Ndodh edhe në Paris, që lumi del nga shtrati e banorët evakuohen

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:11 24-01-2018 Gazetarja publikon fotot nga përmbytja: Ndodh edhe në Paris, që lumi del nga shtrati e banorët evakuohen

Gazetarja Manjola Zeka, ka komentuar përmbytjen në Paris, ku lumi Sena ka dalë nga shtrati duke çuar në evakuimin e banorëve.

Si për të bërë një paralelizëm mes përmbytjeve në Shqipëri, gazetarja sjell në vemendje faktin që këtë herë ky lajm vjen nga Franca.

“Ndodh dhe ne Paris... qe bie shi, lumi Sena del nga shtrarti dhe si pasoje evakuohen banorët.... Lumi Sena ka dalë nga shtati si pasojë e reshjeve të shumta gjatë një jave në Kryeqytetin e Francës, Paris. Lumi është rritur deri në 4.3 metra në disa pjesë të qytetit si pasojë e shirave. Autoritetet në Paris e kanë vënë qytetin në alarm e cila e shikon të rrezikshëm në qoftë se shirat vazhdojnë me intensitet madh. Restoranti “Bateaux Mouches”, Varka Mouches, dhe restorante të tjera që lundrojnë nuk mundën të kalonin nën urat e qytetin për shkak të daljes së lumit Sena nga shtrati. Me shumë mundësi mund të përmbysë disa vende të banuara, ndërsa policia ka evakuuar disa banorë që ndodhen në rrezik”, shkruan Zeka.

fooo.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023141860961914
array(1) { ["section"]=> string(109) "gazetarja-publikon-fotot-nga-permbytja-ndodh-edhe-ne-paris-qe-lumi-del-nga-shtrati-e-banoret-evakuohen-107763" }