Gazetarja që shpërtheu mbrëmë në lot gjatë raportimit “live” rrëfen tmerrin: Era e djegies rrënqethte të madh e të vogël

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:18 21-09-2017 Gazetarja që shpërtheu mbrëmë në lot gjatë raportimit “live” rrëfen tmerrin: Era e djegies rrënqethte të madh e të vogël

Klodjana Haxhiaj, gazetarja e News 24 mbrëmë, teksa raportonte nga vendngjarja për tragjedinë e Romonatit në Durrës ku u dogjën trinjakët, nuk mundi t’i mbajë lotët duke na prekur të gjithëve.

Pak pas raportimit, gazetarja ka ndarë përjetimet e asaj që pa e ndjeu mbrëmjen e kobshme.

"Sapo le Pjezen dhe ngjitesh rruges per ne Romanat , nje ere djegje te merrte frymen, edhe pse qielli kish derdhur stuhi me furi , pasditen e sotme. Era te shponte hundet dhe shiu vazhdonte me furi! Era e djegjes se baneses me tre vogelushe brenda, tre vjecare , rrenqethte te madh e te vogel! 

Ne oborr kishin perfunduar kolltuqet e shkrumbuar , sustat e nje dysheku dopio , orendi te djegura, dhe kepucet e tyre te vogla. Te qarat e klithmat e tyre dhe kerkesat per ndihme, kishin tmerruar te madh e te vogel, te cilet nuk u dhane dot ndihme, per ti shpetuar nga flaket e nga vdekja! 
Nena kish nje peng, qe ndersa qielli derdhi stuhi, ajo i mbylli me celes femijet brenda. 
Qante qielli kete pasdite shtatori , qante nena, qanin njerezit pa dallim, qanin dhe guret e Romanatit! Ajo nene nuk do gjykuar, ajo tashme per gjithe jeten do paguaje pakujdesine e nje ore!"
Tre engjej I mungojne Botes prej sot ne mbremje. Pa ta Bota nuk eshte njelloj e mire! U prehshi ne parajse!

 

gaz.jpggaz1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022742986679077
array(1) { ["section"]=> string(123) "gazetarja-qe-shpertheu-mbreme-ne-lot-gjate-raportimit-live-rrefen-tmerrin-era-e-djegies-rrenqethte-te-madh-e-te-vogel-93130" }