Gazetarja Zenepe Luka sfidon gazetarët e sotëm majë mushkës dhe u ‘’plas fytyrës’’ një të vërtetë të hidhur

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:16 29-07-2016 Gazetarja Zenepe Luka sfidon gazetarët e sotëm majë mushkës dhe u ‘’plas fytyrës’’ një të vërtetë të hidhur

Gazetarja me përvojë të gjatë Zenepe Luka sfidon gazetarët e sotëm majë mushkës dhe u plas fytyrës një të vërtetë të hidhur.

‘’Këmba e gazetarit nuk shkel në terren’’, thotë Luka, teksa publikon këtë foto nga terreni vite e vite më parë.

Sipas gazetares sot materialet merren me SMS, e-mail, copy-paste.

 ‘’Duke udhëtuar me mushkë drejt stabilimentit të Stravanit për të bërë reportazhin "Me sharrëtarët", që kryeredaktori e donte pas një ditë…Duhej të udhëtoja 5 orë...Sot, materialet merren me sms, e-mail, copy-paste dhe këmba e gazetarit nuk shkel në terren...Unë ndjehem krenare që detyren e gazetarit e kam bërë duke udhëtuar edhe me mushkë…’’, sfidon Luka.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027222871780396
array(1) { ["section"]=> string(109) "gazetarja-zenepe-luka-sfidon-gazetaret-e-sotem-maje-mushkes-dhe-u-plas-fytyres-nje-te-vertete-te-hidhur-48105" }