Gëzimi që përjeton xhihadisti kur fiton shortin për të hedhur veten në erë (Video)

Publikuar tek: bota, më 20:05 21-10-2016

Ushtarët e organizatës terroriste ISIS, janë filmuar duke hedhur short se kush do të jetë kamikazi në sulmin e ardhshëm, ku në një moment shihet një i ri duke kërcyer dhe buzëqeshur nga gëzimi se do të vetësakrifikohet.

Një video propaganduese e publikuar nga ky grup terrorist, shfaq momentin kur një i ri që fiton shortin nuk mund të përmbahet nga emocionet dhe gëzimi, për faktin se do të jetë njeriu i ardhshëm që do ta hedh veten në erë.

Me të kuptuar se është i ‘përzgjedhuri’, xhihadisti vrapon të që përgatitet për misionin vetëvrasës, ku pas disa sekonda me një veturë të blinduar hedh veten në erë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021162033081055
array(1) { ["section"]=> string(86) "gezimi-qe-perjeton-xhihadisti-kur-fiton-shortin-per-te-hedhur-veten-ne-ere-video-56981" }