Gianni de Biasi te Dinamo e Zagrebit? Mediat kroate janë të bindura

Publikuar tek: sport, më 19:00 20-09-2016 Gianni de Biasi te Dinamo e Zagrebit? Mediat kroate janë të bindura

Dinamo e Zagrebit është në kërkim të një trajneri të ri. Tekniku kuqezi, Gianni de Biasi shihet si trajneri ideal për kampionët e Kroacisë. Pas dorëheqjes së Zlatko Kranjçar, Dinamo Zagrebit ka mbetur pa trajner tre humbjeve të njëpasnjëshme që pësoi në kampionat dhe në Champions League. Në këtë mënyrë skuadra e Dinamos së Zagrebit është vënë në kërkim të një trajneri të ri.

Sipas së përditshmes kroate “Sportske Novosti”, janë tre kandidatët kryesorë për të marrë vendin e Kranjçarit, dhe i pari mes tyre qëndron trajneri i Shqipërisë, Gianni de Biasi. Në ditët në vazhdim priten të reja nga Kroacia për sa i përket të ardhmes së De Biasit.

(Newsport)

Screenshot_9.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 90 vjetori i “San Siros”, një shembull se si nuk duhet të kishim trajtuar “Qemal Stafën”
Roma nuk pranon të kandidojë për Lojërat Olimpike 2024: Kemi ende borxhet e 1960-ës »
Article Logic
Execution time: 0.02820611000061
array(1) { ["section"]=> string(72) "gianni-de-biasi-te-dinamo-e-zagrebit-mediat-kroate-jane-te-bindura-53544" }