Gjendet bombë në tregun e Krishtlindjeve, evakuuohen qytetarët

Publikuar tek: bota, më 18:37 01-12-2017 Gjendet bombë në tregun e Krishtlindjeve, evakuuohen qytetarët

Policia gjermane ka gjetur një bombë në tregun e Krishtlindjeve në Potsdam të Gjermanisë.

Bomba e gjetur është e improvizuar. Policia ka kryer menjëherë evakuuimin e zonës.

Gati 11 muaj më parë, Berlini u trondit nga një sulm me kamion në një treg Krishtlindjesh që shkaktoi 12 të vdekur dhe dhjetra të plagosur.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Silvio Berluskoni sërish nën hetim, kjo është akuza që rëndon mbi të
SHBA do njohë Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit »
Article Logic
Execution time: 0.0050811767578125
array(1) { ["section"]=> string(68) "gjendet-bombe-ne-tregun-e-krishtlindjeve-evakuuohen-qytetaret-101558" }