Gjendje e tensionuar në SHBA: Turma e protestuesve e kaloi natën jashtë derisa...

Publikuar tek: bota, më 09:16 10-11-2016 Gjendje e tensionuar në SHBA: Turma e protestuesve e kaloi natën jashtë derisa...

Gjendja e tensionuar në mitingun e së SHBA nga zgjedhësit të cilët vituan për President Hillary Clinton, në zgjedhjet në New York nëntor 08, 2016.

Një turmë e mbushur në qendrën Jacob K. Javits panë në heshtje se si rivali i saj, republikan Donald Trump, siguroi presidencën. Dhe turma u shpërnda vetëm kur kryetari i fushatës së Clinton, John Podesta i dha mesazhin protestuesve të shkonin në shtëpi, raporton Reuters.

Foto: Lucas Jackson

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012071132659912
array(1) { ["section"]=> string(83) "gjendje-e-tensionuar-ne-shba-turma-e-protestuesve-e-kaloi-naten-jashte-derisa-59046" }