Gjenevë, policia aksion për kapjen e 4 terroristëve

Publikuar tek: bota, më 16:25 10-12-2015 Gjenevë, policia aksion për kapjen e 4 terroristëve Të dyshuarit për terrorizëm

Forcat speciale në Gjenevë të Zvicrës kanë ndërmarë sot disa aksione për kapjen e katër personave të dyshuar për lidhje me sulmet vdekjeprurrëse muajin e kaluar në Paris.

Autoritetet zviceriane kanë rritur nivelin e alarmit në vend, pas dyshimeve nga departamenti i sigurisë dhe informacioneve nga shërbimet e inteligjencës se katër të dyshuarit fshihen në rajonin rreth qytetit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021286010742188
array(1) { ["section"]=> string(56) "gjeneve-policia-aksion-per-kapjen-e-4-terroristeve-27444" }