‘’Gjeni ndryshimin’’, si janë takuar me Obamën liderët e Gjermanisë, Italisë, Francës. Si u takua dje Rama (FOTOT)

Publikuar tek: politike, më 06:42 15-04-2016 ‘’Gjeni ndryshimin’’, si janë takuar me Obamën liderët e Gjermanisë, Italisë, Francës. Si u takua dje Rama (FOTOT)

Pasi u përfol gjerë e gjatë nëse Rama do ta takonte dje Obamën në Shtëpinë e Bardhë, apo vetëm zëvendëspresidentin, gjithçka u përmbyll. Rama e takoi.

Paskëtaj dolën fotot e shumëpritura të takimit. Sigurisht që zërat opozitarë filluan të hedhin në publik pista nga më të ndryshmet lidhur me rëndësinë e këtij takimi për ta zhvlerësuar atë, sikurse ata pozitarë duke hiperbolizuar rëndësinë e tij.

Endira Bushati, ish-kryetarja e AMA-s, sjell këto momente krahasuese, se si presidenti Barack Obama ka pritur kancelaren Angela Merkel, kryeministrin italian Matteo Renzi dhe presidentin frances Francois Hollande dhe se si ka pritur Ramën. Me ta ka zhvilluar takim vetëm për vetëm, kurse me Ramën me delegacionin si dhe një shëtitje në zyrën e tij të punës, Ovalen. ‘’Gjeni ndryshimin’’, shkruan ajo.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama i rrëfen Obamës premtimin që i bëri Endri Fugës në vitin 2008
Shtëpia e Bardhë me 5 fjali: Presidenti Obama iu bashkua takimit mes zv.presidentit Biden dhe Ramës »
Article Logic
Execution time: 0.0280601978302
array(1) { ["section"]=> string(110) "gjeni-ndryshimin-si-jane-takuar-me-obamen-liderat-e-gjermanise-italise-frances-si-u-takua-dje-rama-fotot-37731" }