Gjermani-Francë, publikohen formacionet e dy skuadrave

Publikuar tek: sport, më 19:33 07-07-2016 Gjermani-Francë, publikohen formacionet e dy skuadrave

Gjermania dhe Franca do të përballen në stadiumin ‘The Vélodrome’ të Marseille, duke filluar nga ora 21:00, për të përcaktuar finalisten e dytë të Euro 2016.

Tekniku i Gjermanisë Joachim Low ka befasuar duke mos futur në lojë Shkodran Mustafin në vend të Mats Hummelsit të pezulluar, ku Emre Can do të debutojë për herë të parë. Te Franca nuk ka surpriza.

Gjermania: Neuer – Hector, Höëedes, Schëeinsteiger , Özil, Draxler, Müller, Can, Boateng, Kroos, Kimmich.

Franca: Lloris; Sagna, Koscielny, Umtiti, Evra; Pogba, Matuidi; Sissoko, Griezmann, Payet; Giroud.

g.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kukësi mposht malazezët e Rudar dhe kualifikohet për në fazën tjetër
Griezmann eleminon Gjermaninë, Francë-Portugali finalja e Euro 2016 »
Article Logic
Execution time: 0.014716148376465
array(1) { ["section"]=> string(59) "gjermani-france-publikohen-formacionet-e-dy-skuadrave-45876" }