Gjermeni: Planet vendore moment i rëndësishëm për zhvillimin në Shqipëri dhe garanci për investitorët

Publikuar tek: politike, më 09:27 01-04-2016 Gjermeni: Planet vendore moment i rëndësishëm për zhvillimin në Shqipëri dhe garanci për investitorët

Ministrja Eglantina Gjermeni në fjalën e saj gjatë prezantimit të strategjive të zhvillimit të territorit tha se strategjitë do të mbështeten nga USAID.

Bashkitë tashmë kanë nisur punën për hartimin e tyre dhe planet e miratuara janë garanci edhe për investitorët.

Gjatë fjalës së saj Gjermeni tha: “26 bashki po mbështeten nga qeveria, 5 bashki po mbështeten nga USAID, ndërkohë që për të gjitha bashkitë e tjera do kemi një takim me donatorët për mundësi investimi, asistencë që të hartojnë planet vendore.

Sipas Gjermenit ky është një moment të rëndësishëm për zhvillimin e qëndrueshëm në Shqipëri.

Pavarësisht këtij takimi këto bashki janë të mirëpritura nga ministria për të asistuar me qëllim që të nisin hartimin e planeve”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama: U shua papritur mbretëresha e harqeve lamtumirë Madhëri
Petrit Vasili i dërgon letër Edi Ramës, çfarë e shqetëson LSI-në (FAKSIMILE E PLOTE) »
Article Logic
Execution time: 0.004152774810791
array(1) { ["section"]=> string(106) "gjermeni-planet-vendore-moment-i-rendesishem-per-zhvillimin-ne-shqiperi-dhe-garanci-per-investitoret-36573" }