Gjesti mbreslënës në Kukës, zyrtari i USAID harron portofolin, por ajo që bën pronari i Hotelit e mrekullon

Publikuar tek: fcb-bomb, më 22:01 21-09-2017 Gjesti mbreslënës në Kukës, zyrtari i USAID harron portofolin, por ajo që bën pronari i Hotelit e mrekullon

Edhe pse kohët kanë kaluar dhe njerëzit kanë përqafuar më shumë jetën moderne, kjo nuk do të thotë se mikpritja, kjo traditë e vjetër shqiptare është lënë pas dore.

Një rast mbreslënës ka ndodhur sëfundmi në qytetin e Kukësit ku një zyrtar i USAID, ka qenë në këtë qytet dhe i ka ndodhur një episiod i këndshëm, që tregon se shqiptarët nuk e kanë harruar mikpritjen.

Në një postim në facebook, Ilir Marleka thotë se gjatë kohës kur ka qendruar në qytetin e Kukësit ai ka harruar portofolin, por është surprizuar kur pronari i këtij hoteli të nesërmen i ka dorëzuar portofolin të paprekur.

Ky rast e ka lënë të kënaqur zyrtarin e USAID, i cili ka vlerësuar dhe ushqimin dhe sjelljen në këtë hotel.

Më poshtë statusi i tij:

21905450_10156510675913765_947177793_n_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026344060897827
array(1) { ["section"]=> string(111) "gjesti-mbreslenes-ne-kukes-zyrtari-i-usaid-harron-portofolin-por-ajo-qe-ben-pronari-i-hotelit-e-mrekullon-93210" }