Gjiknuri FIRMOS kontratën për Bypass-in e Vlorës: Mbi 35 MLN EURO (Kompania që ‘merr në dorë’ punimet)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:20 09-11-2018 Gjiknuri FIRMOS kontratën për Bypass-in e Vlorës: Mbi 35 MLN EURO (Kompania që ‘merr në dorë’ punimet) Kontrata

Firmoset kontrata dhe fillon puna për Bypass-in e Vlorës.

 

Ministria e Infrastrukturës, drejtuar nga Damian Gjiknuri bën me dije se në përfundim të procesit të procedurave konkuruese për përzgjedhjen e kompanisë kontraktore që do të kryejë punimet për ndërtimin e Bypass-it të Vlorës, Autoriteti Rrugor Shqiptar nënshkroi kontratën me Joint Venture shqiptaro-italiane “Gener 2 & Impresa Ing.E.Mantovani”. Kontrata ka vlerën e financimit prej 35,874,354 Euro.

Kompania kontraktore fillon tanimë punën në terren duke ringritur kantierin dhe vazhduar investimin për realizimin e kësaj vepre të rëndësishme infrastrukturore.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ngjarja në Bularat, reagon Bushati: Situatat përtej kontrollit njerëzor, sjellja është pjesë e fuqisë tonë
E paralajmëroi mbrëmë, Rama i ridërgon Metës kërkesën për dekretimin e Lleshit »
Article Logic
Execution time: 0.020816802978516
array(1) { ["section"]=> string(104) "gjiknuri-firmos-kontraten-per-bypass-in-e-vlores-mbi-35-mln-euro-kompania-qe-merr-ne-dore-punimet-140856" }