Gjimnazistët e Tiranës bashkohen në ndihmë të Emiliano Kabës, i riu vuan nga sëmundja e rëndë

Publikuar tek: aktualitet, më 19:50 12-01-2018 Gjimnazistët e Tiranës bashkohen në ndihmë të Emiliano Kabës, i riu vuan nga sëmundja e rëndë

Gjimnazistët e Tiranës kanë ndërmarrë një fushatë për mbledhjen e ndihmave lidhur me rastin e djalit 20-vjeçarit Emiliano Kaba i cili vuan nga një sëmundje e rëndë.

Vajza dhe djem po bëjnë përpjekje për të shpëtuar jetën e shokut të tyre.

Emiliano Kaba është një djalë 20 vjeçar i cili prej muajsh vuan nga sëmundja LIFOMA JOHOGIN AGRESIV, një lloj kanceri që prek gjakun dhe të gjithë organet që furnizohen me gjak.

Në pamundësi të kurimit të kësaj sëmundje në vendin tonë familiarët kanë gjetur si mundësi kurimin e tij jashtë vendit. Tashmë ai sapo ka filluar kurimin në një spital në Belgjikë, por sipas familiarëve kostot financiare të kurimit janë të pa përballueshme nga ata.

Ndërkohë sëmundja në trupin e të riut vazhdon të avancojë.

Familia e Emilianos dhe stafi i Neësbomb.al i bën thirrje të gjithë individëve të cilët kanë mundësi financiare, ta ndihmojnë Emilianon. Të bëjnë të mundur që jeta e një të riu 20 vjeçar të mos ndërpritet nga pamundsia financiare për t'u kuruar.

TË DHËNAT E LLOGARISË PËR TRANSFERTË

EMRI I BANKËS : BANKA E TIRANËS

EMRI I PËRFITUESIT : BLERINA SADIK KABA

NUMRI I LLOGARISË : 0115-568854-001

IBAN-AL 682061 1107 0000 155 6885 4001I

edfwe.jpgwedqwd.jpg

Screenshot_2_copy_copy.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Adriatik Llalla pa shkollë të mesme. Kanë shkuar ta verifikojnë dhe...’ deklarata e fortë
Duhan në lokale, ISHSH ndëshkon 17 biznese në Durrës (Lista me gjoba) »
Article Logic
Execution time: 0.019603967666626
array(1) { ["section"]=> string(99) "gjimnazistet-e-tiranes-bashkohen-ne-ndihme-te-emiliano-kabes-i-riu-vuan-nga-semundja-e-rende-106368" }