Gjinekologia Anika Dokle, gallatë në ‘’Facebook’’ me testin e infermierëve

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:38 17-02-2015 Gjinekologia Anika Dokle, gallatë në ‘’Facebook’’ me testin e infermierëve Postimi i Dokles në ''Facebook''

Mjekja gjinekologe Anika Dokle, vë në lojë fondin e pyetjeve të Ministrisë së Shëndetësisë, për testimin e infermierëve. ‘’Fond gallatash thuaj…hahahhaa’’, shkruan Dokle në ‘’Facebook’’. Nëpërmjet postimit, Dokle sjell në vëmendje një rast pyetje për infermierët.

“1.Një pacient është diagnostikuar me një sëmundje terminale. Ai thotë: “E ҫfarë të bëj tani, ndihem totalisht pa shpresë?”

Përgjigjja më e mirë infermierore do të ishte:

a) “hë mo dhe ti se nuk je pa shpresë”

b) “mos ji kaq i depresuar”

c) “E kuptoj që duhet të jetë e vështirë që të mendosh që nuk ka shpresë, por ne jemi këtu për ju”

Hahahahahahaha....’’, shkruan Dokle.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0262451171875
array(1) { ["section"]=> string(74) "gjinekologia-anika-dokle-gallate-ne-facebook-me-testin-e-infermiereve-3600" }