Gjoba e TVSH për gazetaren, reagon Berisha: Ky akt tregon fytyrën e llum-kazanit Edvin Kristaq Rama

Publikuar tek: aktualitet, më 22:52 13-01-2018 Gjoba e TVSH për gazetaren, reagon Berisha: Ky akt tregon fytyrën e llum-kazanit Edvin Kristaq Rama

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me gjobën e TVSH ndaj gazetares Anduena Llabani.

Në një postim në rrjetet sociale, Berisha shkruan se ky akt, është tregues i fytyrës së vërtetë të kryeministrit Rama në sjelljen me mediat.

Sali Berisha thotë se gazetarja u dënua vetëm sepse ajo shprehu fjalën e lirë dhe tha një të vërtetë nga drejtori i RTSH.

“Ky akt i pashembullt në historinë 27-vjeçare të pluralizmit shqiptar tregon ftyrën e vertetë, armiqësinë e egër të llum-kazanit Edvin Kristaq Rama”,- shkruan Berisha ndër të tjera.

Më poshtë reagimi i plotë:

Screenshot_36.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sherr në komisariat, oficeri godet me grusht efektivin e policisë (DETAJE)
Kanabis në bagazhin e makinës, ndalohet në kufi shqiptari që po trafikonte drogë drejt Greqisë »
Article Logic
Execution time: 0.020509004592896
array(1) { ["section"]=> string(104) "gjoba-e-tvsh-per-gazetaren-reagon-berisha-ky-akt-tregon-fytyren-e-llum-kazanit-edvin-kristaq-rama-106480" }