Gjobë të majme Williams dhe Thicke, kanë kopjuar këngën e Marvin Gaye (Video)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 14:02 11-03-2015 Gjobë të majme Williams dhe Thicke, kanë kopjuar këngën e Marvin Gaye (Video)

Një juri Los Angeles vendosi se Pharrell Williams dhe Robin Thicke kanë kopjuar një këngë nga Marvin Gaye në krijimin e këngës ""'Blurred Lines" në mesin e sukseseve të mëdha të vitit 2013 dhe kjo do të kompensojë familjen e Gaye për 7.300.000 dollarë.

Vendimi u mor sot nga tetë juristë pasi janë dëgjuar për gati një javë dëshmitë e dëshmitarëve mbi ngjashmëritë në mes "'Blurred Lines " dhe " Got to Give It Up", suksesin e madh të Marvin Gaye në vitin 1977. Ishin bijtë e artistit që denoncuan  Thicke dhe Williams duke i akuzuar ata për shkelje tën së drejtës së autorit në këngën e famshme të babait.

' Blurred Lines” pati të ardhura bruto më shumë se 5 milionë dollarë.

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022825002670288
array(1) { ["section"]=> string(79) "gjobe-te-majme-williams-dhe-thicke-kane-kopjuar-kengen-e-marvin-gaye-video-5539" }