Gjobitet rëndë gazetarja e njohur, përmendi emrin e Olsi Ramës për lidhje me trafikun e drogës (ZBARDHET VENDIMI I PLOTË)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:03 13-01-2018 Gjobitet rëndë gazetarja e njohur, përmendi emrin e Olsi Ramës për lidhje me trafikun e drogës (ZBARDHET VENDIMI I PLOTË)

Gazetarja e njohur Anduena Llabani (Jaupi) është gjobitur me ½ e rrogës mujore nga Radio Televizioni Publik Shqiptar.

Vendimi është marrë nga drejtori i RTSH, Thoma Gëllçi i cili nuk ka ngurruar të firmosë gjobën e konsiderueshme në një vendim të datës 12. 01. 2018. (Newsbomb.al e sjell të plotë).

Televizioni shtetëror e ka argumentuar vendimin me faktin që gazetarja Llabani ka dalë në një tjetër ekran televiziv por në fakt e vërteta të çon më larg se kaq.

Më shumë se sa për faktin që doli në ekranin e Ora News në emisionin e Artur Zhejit, gazetarja e njohur është gjobitur për përmbajtjen e deklaratave të saj bërë në këtë emision ku ndër të tjera guxoi të përmendë emrin e Olsi Ramës, vëllait të kryeministrit Edi Rama, njëherazi drejtori i Partizanit si pjesë të dosjes së kokainës së Xibrakës, dosje “e kopsitur” nga Gjermania siç u shpreh konkretisht Llabani.

“Zonjës Anduena Jaupi në detyrën me emërtesën “Gazetare I-rë” në Redaksinë e Kronikës në Njësinë e Emisioneve  Tematike dhe Lajmeve të RTSH-së, t’i jepet masë administrative “gjobë” në vleftën ½ e pagës mujore me motivacionin “për thyerje të disiplinës në punë, pasi më datën 11 janar 2018, ora 21:00 ka qenë pjesëmarrëse në një media private duke shkelur kështu kontratën e punës neni 11 dhe neni 12”, thuhet në vendimin e drejtorit të RTSH i cili ka vendosur t’i “mbyllë gojën” përmes gjobitjes gazetares e cila ndonëse edhe më herët ka qenë paneliste në emisionin e Zhejit apo të Fevziut, nuk është gjobitur, derisa deklaratat e saj u bënë të forta dhe shqetësuese për televizionin ku ajo punon.

dokumenti1_copy_copy.jpg

dokumenti_copy.jpg

dokumenti.jpg

dokumenti1.jpg

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ja KUSH janë 7 të plagosurit nga shpërthimi i tmerrit në Shkodër, objektivi BIZNESMENI Lul Kulla (EMRAT)
Policia jep detaje për shpërthimin që TRONDITI Shkodrën: Ku ishte vendosur tritoli, 8 të plagosur, 3 në gjendje të rëndë »
Article Logic
Execution time: 0.014562129974365
array(1) { ["section"]=> string(125) "gjobitet-rende-gazetarja-e-njohur-permendi-emrin-e-olsi-rames-per-lidhje-me-trafikun-e-droges-zbardhet-vendimi-i-plote-106431" }